Pomůcky do 5. třídy

Vážení rodiče, milí žáci,

věřím, že jste prázdniny a dovolenou prožili podle svých představ a teď nás zase čeká vklouznutí do nového školního roku2024/2025, ke kterému posílám základní informace.

Školní rok 2024/2025 začíná 2. září 2024 jednou vyučovací hodinou od 8:00 do 8:45 hodin.

V úterý, ve středu a ve čtvrtek bude výuka probíhat od 8:00 do 11:40 hodin. Od pátku 6.9.2024 bude výuka probíhat již podle rozvrhu.

Rozvrh hodin by se Vám měl objevit během několika dnů v Bakalářích.

Program BAKALÁŘI

V letošním školním roce přecházíme na plnou komunikaci přes Bakaláře. Žáci již nebudou mít papírovou žákovskou knížku. Známky naleznete v klasifikaci v Bakalářích. Stejně tak se naše vzájemná komunikace přesune přes Bakaláře - budu zde psát týdenní plány, informace na nástěnku, omluvenky, probrané učivo marodům. Také Vás žádám o kontrolu údajů o Vás i Vašich dětech, zda souhlasí všechny kontakty, zdravotní pojišťovny, bydliště. V případně nesrovnalostí či změn se mi prosím ozvěte.

Školní pokladna

Všechny platby budou probíhat přes školní pokladnu. Prosím o zkontrolování částky peněz na školních účtech dětí. Bylo by dobré, aby tam měly zpočátku minimální částku 1 000,- Kč. Z těchto peněz se opět budou hradit některé pomůcky, pracovní sešity (opět jsem dětem objednal pracovní sešity na český jazyk a matematiku v hodnotě cca 200  Kč, Stejným e způsobem jako v minulém školním roce se z účtu hradí školní akce.z

Prodej stravného na září 2024

pátek 30.8.2024     7:00 - 9:0

pondělí 2.9.2024     7:00 - 9:00

V případě, že hradíte stravné bezhotovostně, je třeba odběr obědů pro nový školní rok potvrdit u paní ekonomky (stačí telefonicky či emailem na katerina.sitalova@zslinecka.cz). Dejte si pozor na změnu emailu!

Školní družina

Veškeré informace týkající se školní družiny Vám podají kolegyně Květa Matoušková či Mgr. Petra Zapletalová. Přednostně budou do družiny přijímáni žáci nižších ročníků.

POMŮCKY A SEŠITY pro 5. třídu

Sešity:

8x 524,         2x 564     1x 440

Aj pí učitelku Kozákovou - 1x 524, 1x papírový rychlovazač (https://eshop.kaps-comm.cz/roc-a4-classic--100-ks--barevne-varianty-3);

skupina pí učitelky Vomáčkové bude potřebovat 2x sešit 564

úkolníček

Všechny sešity a učebnice musí být řádně obaleny.

V průběhu měsíce září po dobu opakování učiva se využijí nedopsané pracovní sešity ze 4. třídy.

Pomůcky:

Tv - do sáčku - tenisky se světlou podrážkou, cvičební úbor

Vv, Pč - kufřík, kelímek na vodu, hadřík na štětce, štětce (kulaté i ploché), podložku či igelit na lavici, paleta, tempery, vodovky, voskovky, pracovní oděv, tyčinkové lepidlo, fixy, barevné papíry

M - pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou (průhledný), kružítko - tyto tři pomůcky opět budeme nechávat v boxu ve třídě, dále tuhy do kružítka, mikrotužku, tuhy do mikrotužky

do penálu - tužky č. 2, 3 (obě 2x), pastelky, ořezávátko (nejlépe s krytem), guma, nůžky, malé pravítko na podtrhávání, 2 pera nebo propisky,

zvýrazňovače (fixy) - stačí ty 4 základní barvy

desky na sešity

přezůvky

Většinu pomůcek lze samozřejmě použít ze 4. třídy, pouze doplňte ty, které jsou již vypotřebované.

Učebnice se budou rozdávat na začátku školního roku. Obaly na ně nepořizujte dřív, často mají nestandardní rozměry. Případné další pomůcky si upřesníme v září.